• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Speaking time

28 października w naszej szkole odbyły się zajęcia języka angielskiego, które poprowadził pan James Williamson – obywatel Zjednoczonego Królestwa, a prywatnie......... wujek naszej uczennicy Klaudii Ryszki z klasy 6b. Dzięki zaangażowaniu Klaudii  klasa 6b, 8a i 8b miała okazję  dowiedzieć się jak to jest żyć i pracować w Anglii, poznać różnice pomiędzy polskim i angielskim systemem edukacji i  poćwiczyć swój angielski – każdy uczeń opowiadał o swoich zainteresowaniach, pasjach i planach na przyszłość. Ale największą niespodzianką był fakt, że pan James mieszka.... w Zbytkowie! Mamy nadzieję, że to spotkanie jest początkiem nowej przyjaźni pomiędzy naszymi uczniami a panem Jamesem i liczymy na więcej.

Aleksandra Mrowiec

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Podobnie jak każdego roku, nasza szkoła włączyła się w działania związane z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery, który przebiegał pod nazwą „Pasja, profesja, powołanie”.

Czytaj więcej...

Gminne Turnieje Piłki Nożnej

17 października br. na boisku w Szkole Podstawowej w Strumieniu odbyły się Turnieje Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych z gminy Strumień. Zawody otworzyła dyrektor Beata Greń, która na zakończenie imprezy wręczyła medale i dyplomy najlepszym drużynom. Do zawodów przystąpiło ponad 100 uczniów, którzy rozegrali turniej w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie najmłodszej wygrała Szkoła Podstawowa w Strumieniu a w grupie starszej Szkoła Podstawowa z Drogomyśla. Obie szkoły będą reprezentowały naszą gminę w eliminacjach grupowych.

Czytaj więcej...

Miejsko -gminne turnieje piłki nożnej

17 października br. na boisku w Szkole Podstawowej w Strumieniu odbyły się Turnieje Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych z gminy Strumień. Zawody otworzyła dyrektor Beata Greń Szkoły Podstawowej w Strumieniu, która na zakończenie imprezy wręczyła medale i dyplomy najlepszym drużynom. 

Do zawodów przystąpiło ponad 100 uczniów, którzy rozegrali turniej w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie najmłodszej wygrała Szkoła Podstawowa w Strumieniu a w grupie starszej nasi uczniowie zajęli III miejsce.

 

SP Strumień (2007 i mł) będzie reprezentował gminę na zawodach grupowych w Skoczowie w dniu 24 października. br.

Jakub Barwicki, Nikodem Piekut, Kacper Wychowaniec, Oliwier Niemczyk, Krzysztof Kurowski, Tomasz Stryczek, Eryk Wyleżuch, Jakub Stawowczyk, Jakub Michalik, op. Krzysztof Dybczyński 

Czytaj więcej...

Nie zmarnuj swojego życia !

Dzisiejsza młodzież jest pogubiona i skłonna do próbowania takich używek jak papierosy, alkohol, dopalacze, narkotyki. Wielu młodych ludzi jest narażonych na kontakt ze środkami odurzającymi, będąc obojętnymi wobec dobrych, uniwersalnych wartości takich, jak miłość, szacunek, moralność. Chcą zaimponować swojej grupie rówieśniczej, pokazać, że już sami o sobie decydują i mogą pójść za nie zawsze pozytywnymi  wzorcami tego świata. Skutkami próbowania używek jest uzależnienie prowadzące do chorób, depresji, braku realizacji siebie, braku pasji, brak sensu życia.

Czytaj więcej...

Jesienne dni w klasach specjalnych

Uczniowie klas specjalnych uczestniczyli w cyklu Jesiennych Lekcji pt „Warzywa i owoce”. Zajęcia te miały na celu zapoznanie się z porą roku oraz z darami Pani Jesieni. W ramach spotkań dzieci uczyły się z różnymi metodami przetwarzania warzyw i owoców. Uzupełnialiśmy naszą spiżarnię o dżemy, kompoty, sałatki i soki.  Już wiemy, że warzywa i owoce to mnóstwo witamin, które dbają o nasze zdrowie.

Czytaj więcej...

Teatrzyk w Bibliotece Publicznej

W dniu 21 października uczniowie klas pierwszych skorzystali z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strumieniu i wzięli udział w przedstawieniu pt. "Przygody Pippi Skarpetki". Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie i brali w nim czynny udział. 

Dziękujemy za zaproszenie.

 

Czytaj więcej...

Uroczyste Pasowanie na ucznia

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu są już pełnoprawnymi uczniami.

W dniu 14 października 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Czytaj więcej...

Czerwony Dzień w klasach 1 - 3

W piątek 11 października zrobiło się w naszej szkole kolorowo.

A wszystko to za sprawą Czerwonego Dnia. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani na czerwono oraz przynieśli swoje ulubione czerwone zabawki. Wspólnie bawiliśmy się czytając bajkę Czerwony Kapturek, kolorując oraz rozwiązując zagadki. Ten dzień był bardzo wesoły i bardzo czerwony. Z niecierpliwością czekamy na następny Kolorowy Dzień.

  

Wychowawcy klas 1-3

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour