• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Informacja dotycząca 500+

Wraz z początkiem 2022 r. nastąpiły istotne zmiany w programie „ Rodzina 500+”. Od stycznia 2022 r. obsługę programu  w miejsce samorządów przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Tym samym wszystkie osoby, które od lutego 2022 r. chcą ubiegać się o przyznanie wspomnianego świadczenia winny kierować wniosek wyłącznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Istotną zmianą jest również to, iż wnioski składać można do ZUS wyłącznie drogą elektroniczną przez Platformę PUE ZUS, portal Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną.

Rozpatrywanie wniosku w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego przez ZUS odbywa się w formie elektronicznej. Informacja o przyznaniu świadczenia 500+ będzie znajdowała się w skrzynce odbiorczej na profilu PUE ZUS – także, gdy wniosek został złożony przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Przyznane przez ZUS świadczenie wychowawcze nie wymaga wydania decyzji administracyjnej.

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. 

W naszej szkole odbyły się prelekcje z dzielnicowymi Komisariatu Policji w Strumieniu panią asp. szt. Bernadetą Kiełkowską i panem asp. szt. Krzysztofem Waleczkiem. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów o zagrożeniach czyhających w Internecie. Podczas tych zajęć uczniowie zadawali ciekawe pytania, na które dostawali wyczerpujące odpowiedzi.

 

Czytaj więcej...

Zabawa karnawałowa w klasach 1-3

 

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 wzięli udział w balach karnawałowych. Podczas klasowych imprez uczniowie brali udział w zabawach i tańczyli w rytm różnorodnej muzyki.

 

 

 

Czytaj więcej...

Zasady przyjmowania do klas 1

 

Rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą uczęszczać do  naszej szkoły prosimy o zapoznanie się z zasadami przyjmowania uczniów.

Potrzebne dokumenty znajdują się w zakładce Strefa rodzica - zasady przyjmowania.  

 

 

 

Jadłospis 07.02.2022 - 11.02.2022


 


Poniedziałek

Kapuśniak z ziemniakami, kartacze z mięsem, owoc   (gluten, seler, jaja)

 

 

Czytaj więcej...

Zajęcia kreatywne w klasie 3a i 3c

 

Budujemy zamki. 

W ostatnich dnia uczniowie klas 3a i 3c wcielili się w rolę projektantów i budowniczych średniowiecznych zamków. 

 

Czytaj więcej...

Ferie w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury
MGOK w Strumieniu zaprasza wszystkie dzieci do udziału w zabawach, zajęciach, warsztatach i wycieczkach organizowanych podczas ferii. 


19 lutego niesamowity pokaz iluzji PANA MAGICZNEGO. 

Czytaj więcej...

Jadłospis 31.01.2022 - 04.02.2022
Poniedziałek

Żurek z jajkiem, racuszki z jabłkami, herbata z cytryną   (mleko   gluten, jaja, mleko)

 

 

 

Czytaj więcej...

Warsztaty z doradztwa zawodowego w klasie 6

 

 

 

,,Wybierz pracę, którą kochasz 

a nie przepracujesz 

ani jednego dnia

więcej w Twoim życiu”. 

Konfucjusz

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour