• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Barbórka w szkole

4 grudnia w klasach specjalnych jak i w całej szkole przypomnieliśmy sobie o św. Barbarze. Lekcje poświęcone były ciężkiej pracy wydobywczej w różnego rodzaju kopalniach. W szczególności mówiliśmy o górnikach, którzy pracują w kopalniach węgla kamiennego. Poznaliśmy dokładnie kopalnię Silesia i Pniówek oglądając prezentacje multimedialne. Lekcje były urozmaicone możliwością przebrania się w strój galowy - garnitur górniczy. Następnie integrowaliśmy się ze społecznością szkolną pozdrawiając wszystkich "Szczęść Boże". 

 

Dorota Stryczek

 

Czytaj więcej...

Innowacja w praktyce - klasy specjalne

Trening umiejętności społecznych w dążeniu do poprawy funkcjonowania społecznego, komunikacyjnego i integracyjnego sprawdza się w życiu klasy 5e. Z racji, że listopad był dla nas miesiącem nauki pisania, ćwiczeń grafomotorycznych , pisania po śladzie, czytania oraz zabaw z literami postanowiliśmy wybrać się do księgarni. Tam obsłużyła nas bardzo miła Pani - Beata Wojtek. Uczyliśmy się z Panią Beatą - ekspedientką - nawiązywać relacje, komunikować się, wyrażać swoje potrzeby oraz dokonywać wyborów. Pani miała dla nas czas i cierpliwość. Pomagała nam wyciągać pieniądze z portfela i przeliczyć. Wyszliśmy z księgarni bogatsi o wiedzę, długopis, ołówek i zeszyt. Bardzo dziękujemy.

Dorota Stryczek, Wioletta Milata

Czytaj więcej...

Klasy specjalne z wizytą u strumieńskich policjantów

Aby poznać zawód policjanta uczniowie klas specjalnych wybrali się na komisariat w Strumieniu. Z otwartymi ramionami przyjęła nas uśmiechnięta policjantka asp. szt. Bernadeta Kiełkowska oraz strumieński  dzielnicowy asp. Grzegorz Kawulok. Pokazali nam tajniki pracy funkcjonariusza policji oraz przypomnieli zasady dobrego zachowania. Mówili o wartościach i samoobronie. Największe zainteresowanie u uczniów budziły atrybuty policjanta oraz radiowóz. Bardzo dziękujemy komendantowi KP Strumień - podinspektorowi Michałowi Botorek za gościnność i prawdziwą lekcję bezpieczeństwa. 

Dorota Stryczek

 

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia w klasach specjalnych

Dzień Pluszowego Misia jest coraz powszechniej obchodzonym świętem na całym świecie. Pluszowy miś to zabawka, która jest  powiernikiem dziecięcych tajemnic, rozśmiesza,
pociesza w smutku, pomaga zasypiać, towarzyszy nieraz przez długie lata. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i jest bliższy dziecięcemu sercu.
Również i w naszych klasach to święto powoli wpisuje się do repertuaru corocznie obchodzonego, bardzo sympatycznego i miłego dnia. W tym roku uczniowie na wstępie zaprezentowali przyniesione, bliskie swojemu sercu pluszowe Przytulanki oraz poznali historię powstania pluszowego misia. Mieli okazję zapoznać się z różnymi gatunkami niedźwiedzi popularnie nazywanych misiami, a także zobaczyć te najsłynniejsze z ulubionych bajek i filmów.
Nie zabrakło radosnych wierszy i piosenek o misiowej tematyce połączonych z zabawami ruchowymi i pokazywaniem części ciała. Kolejnym i końcowym punktem zajęć było kolorowanie, przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych, pluszowych postaci
oraz wykonanie dużego plakatu „Mój przyjaciel miś”.

Wioletta Milata

Czytaj więcej...

Dziel się uśmiechem

Dobiegła końca realizacja programu "Dziel się uśmiechem", w której wzięli udział uczniowie klas młodszych, jak również uczniowie z wszystkich klas piątych. Celem projektu była edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program "Dziel się uśmiechem" powstał we współpracy PCK i firmy Mars Polska.

Czytaj więcej...

Niezwykła lekcja w klasach specjalnych

W dniu 2 grudnia odbyła się lekcja otwarta z udziałem Pań Dyrektor naszej szkoły, zaproszonych przedstawicieli DPS w Strumieniu, uczniów klasy II a wraz z wychowawczynią i nauczycieli. Nauczyciele klas specjalnych postanowili podczas zajęć wprowadzić uczniów w świat zwierząt domowych i dzikich a głównymi celami lekcji była przede wszystkim integracja dzieci pełnosprawnych z niepełnosprawnymi, poznanie znaków z Programu Rozwoju Komunikacji Makaton. 

Czytaj więcej...

18 lat Emanuela

18 lat Emanuela

9 grudnia mieliśmy powody do radości, gdyż uczeń klasy VIII c obchodził swoje osiemnaste urodziny. Emek – wszyscy życzymy Ci sto lat.

Elżbieta Macura

 

Czytaj więcej...

Andrzejki w klasach specjalnych

Tymczasem w klasach specjalnych...

W dniu 26 listopada w naszej szkole odbyły się długo oczekiwane Andrzejki, podczas których wspaniale bawili się uczniowie wszystkich klas specjalnych, absolwenci tych klas, uczniowie z Zespołów Rewalidacyjno – Wychowawczych. Uczennice klasy VIII a pomagały w przeprowadzeniu wróżb i zabaw. Dzień upłynął wszystkim bardzo radośnie podczas wspólnych zabaw, tańców, rozmów i słodkiego poczęstunku.

Elżbieta Macura

Czytaj więcej...

Jadłospis 09.12.2019 - 13.12.2019

Poniedziałek 

Zupa grochowa z kiełbasą.
Kluski na parze z sosem truskawkowym. (1; 3; 7; )

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour