• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku. To dzień niezwykły, pełen radości, uśmiechów i wzruszeń.  Jak co roku uczniowie klasy III a i III b z okazji tego święta zaprosili swoich ukochanych gości.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Plan rekolekcji Wielkopostnych 2018

PLAN SZKOLNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 19-21.03 2018 DLA KLAS I-VI

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika

W dniu 14 marca odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 2d i 2a pod opieką nauczycieli bibliotekarzy Lucyny Wawrzyczek i Aliny Budzik. Przedstawienie pt. „Podróż do krainy bajek” wprowadziła małych czytelników w świat książki. Uczniowie poznali bohaterów bajek oraz zasady wypożyczania i poszanowania książki.

Czytaj więcej...

Integracyjny turniej gier i zabaw dzieci i rodziców klas 1 i 2


     17 lutego 2018r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Dzieci i Rodziców Klas I i II o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Głównym celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci oraz ich rodziców do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Turniej uroczyście otworzyła wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Strumieniu, pani Bożena Filipowska. Po prezentacji drużyn z klas 1a, 1b, 1c, 2a, nastąpiła rozgrzewka.

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne 2018

Plan Rekolekcji Wielkopostnych jest do pobrania TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

Szkolny Konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia

23 lutego 2018 roku uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w konkursie "Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia". W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Średnio uczestnik konkursu zdobył 82% możliwych do uzyskania punktów. W klasach piątych wygrał Paweł Dziwoki, a w klasach czwartych Jakub Barwicki.

Czytaj więcej...

Bal karnawałowy - klasy młodsze 2018

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznego balu karnawałowego młodszych klas. Za zdjęcia Dziękujemy p. Magdzie Milanowskiej-Pudło.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w 1c

W czwartek, 25 stycznia 2018 roku w klasie 1 c odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi wspaniali goście mieli okazję poznać uczniów, ich codzienną pracę poprzez prezentację przygotowaną przez wychowawczynię.

 

Czytaj więcej...

InformacjaInformujemy, że są do odbioru stypendia za wyniki w nauce. Uczniowie klas IV- V mogą odebrać pieniążki w budynku na ul. Młyńskiej natomiast starsi uczniowie w budynku przy ulicy 1 Maja.      

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour