• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wycieczka klas VI w Pieniny

W dniach 18 i 19 maja br. uczniowie klas szóstych pojechali na wycieczkę w Pieniny. Pierwszego dnia zwiedzili XV-wieczny kościół św. Michała Archanioła w Dębnie, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że w tym kościele kręcone były sceny ślubu Janosika z Maryną. Następnie szóstoklasiści spędzili czas w parku rozrywki w Niedzicy. Pod wieczór zwiedzając zamek Dunajec w Niedzicy wysłuchali ciekawych opowieści i legend od przewodniczki. Drugiego dnia uczniowie przeszli trasę  Wąwóz Homole - Szczawnica. Oprócz przepięknych widoków, można było usłyszeć od przewodnika legendę o Kamiennych Księgach.

Sebastian Sobkowicz

Filmik z wycieczki przygotowany przez p. Sebastiana Sobkowicza można zobaczyć TUTAJ.

Czytaj więcej...

Jadłospis 22.05.2017 - 2.06.2017

22.05.2017 – 26.05.2017

Poniedziałek   
Zupa kalarepkowa z ziemniakami.
Alergeny        (seler, śmietana)
Ryż z jabłkami masłem, cukrem i cynamonem.
Alergeny        (masło)   

Wtorek            
Krupnik.
Alergeny         (seler, gluten,)
Ziemniaki, potrawka z kurczaka, surówka z młodej kapusty z marchewką.
Alergeny        (śmietana)
       
Środa             
Zupa pomidorowa z makaronem.
Alergeny         (gluten, jajko, śmietana)
Ziemniaki, paluszki rybne, sałata zielona ze śmietaną.
Alergeny        (gluten,jajko,śmietana)

Czytaj więcej...

Czwartki LA 05.2017

W środę 10.05.2017r odbyło się pierwsze spotkanie lekkoatletów w rundzie wiosennej. Nasi uczniowie w licznym składzie, chętni do walki pojechali wraz z rodzicami do Skoczowa by móc biec na dystansach wybranych przez siebie: 60m, 300m i 600/1000 m. oraz sprawdzić się w skoku w dal lub rzucie piłeczką palantową. Mimo zimnego wiatru, atmosfera była gorąca. Gratulacje dla naszych sportowców:) Dziękujemy bardzo P. Honoracie Wiewiórze, p. Agnieszce Stawowskiej, p. Mikolka, którzy bardzo chętnie służyli pomocą w transporcie dzieci do Skoczowa. Dziękuję!

                                                                                                                       Karolina Francuz- Sojka

Na niebiesko dla autyzmu (kwiecień 2017)

Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w tę ogólnoświatowa akcję.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (ang. World Autism Awareness Day, WAAD) –  jest obchodzony corocznie 2 kwietnia  od 2008 roku.
Obchody Dnia i Miesiąca Autyzmu mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na ten temat.
Chodzi m. in. o rozumienie szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie im rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych. Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych podkreśla, że osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności.

Czytaj więcej...

Gminny 4bój Lekkoatletyczny

I miejsce w Gminnym Czwórboju Lekkoatletycznym:
Dziewczęta
I miejsce SP Strumień 836 pkt
II miejsce SP Bąków 721 pkt
III miejsce SP Pruchna 560 pkt
IV miejsce SP Zabłocie 466 pkt
Chłopcy
I miejsce SP Strumień 697 pkt

Czytaj więcej...

Wyróżnienie dla Wiktorii Adamczyk


W dniach od 21 do 27 kwietnia Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu już po raz kolejny zorganizowało ciekawe konkursy z  okazji „Tygodnia Ziemi”. W tym roku motywem przewodnim było hasło „Powietrze nad Śląskiem”, dlatego w centrum uwagi znalazły się kwestie związane ze smogiem i niską emisją. Jednym z zadań dla młodych uczestników było napisanie bajki lub opowiadania, którego bohaterem był smog. Takiego wyzwania podjęła się uczennica klasy VIc, Wiktoria Adamczyk, która w swoim opowiadaniu pt. „Koniec” stworzyła ciekawą i bardzo realistyczną wizję przyszłości, opierając się na faktach zaobserwowanych w otaczającym nas świecie. Jej starania oraz niewątpliwie duże zdolności  literackie zostały nagrodzone WYRÓŻNIENIEM oraz nagrodami.  Serdecznie gratulujemy! 

Katarzyna Pająk

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON

W dniu 26 i 27 kwietnia 2017 r.w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON. Wzięło w nim udział 80 uczniów z kl. I- VI , którzy zmierzyli się z matematyką, językiem angielskim, ortografią i sprawnościami zintegrowanymi.
Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs z matematyki (34 u.) , a najmniejszym z ortografii (10 u.). Niektórzy "zaszaleli" i spróbowali swoich sił we wszystkich konkursach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza to, czego uczą się na zajęciach. Teraz to już tylko- OCZEKIWANIE NA WYNIKI!

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Niezapomniana noc uczniów kl. IIIc

7 kwietnia uczniowie kl. IIIc spędzili noc w swojej szkole. To był czas zabawy i rozrywki. Były więc gry, konkursy wiedzy, budowanie z klocków, rysowanie i zawody sportowe. Na kolację  zjedliśmy pizzę i różne łakocie, co dało dzieciom dużo energii do zabawy. Każdy uczeń mógł się wyszaleć do woli. Na koniec dzieci umyły ząbki i grzecznie ułożyły się do snu. Na dobranoc pani Monika (mama jednego z uczniów) przeczytała fragment książki z czasów swojego dzieciństwa pt. „Jacek, Wacek i Pankracek”. Wszyscy słuchali z dużym zainteresowaniem. Po tylu atrakcjach dzieci smacznie spały. Rano humory nadal wszystkim dopisywały i trochę żal było, że już się skończyło.

Ewa Rychlik

Filmik z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

Nadal czytamy w 3b

Dziękujemy mamie naszego kolegi Nataniela, pani Ilonie, za wizytę w szkole. Pani Ilona zachęciła dziewczynki z klasy 6 do czytania młodszym kolegom. Basia i Natalia przeczytały fragmenty książki A. Onichimowskiej "Piecyk, budyń i czapeczka". Aby poznać zakończenie, dzieci muszą same doczytać książkę:) Dziękujemy i zapraszamy znowu.

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour