• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień Babci i Dziadka w 2a i 2c

W piątek, 8 lutego 2019 r. uczniowie klas 2a i 2c zaprosili swoje ukochane babcie oraz ukochanych dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Goście mieli okazję zobaczyć przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu dzieci z obu klas, a przygotowane pod okiem wychowawczyń: Doroty Balas i Magdaleny Malinowskiej-Pudło, a także wysłuchali mnóstwo życzeń oraz piosenek. Nie obyło się bez własnoręcznie wykonanych upominków oraz pysznego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców. 

Czytaj więcej...

Lekcja fizyki -prąd elektryczny i zjawiska towarzyszące przepływowi prądu.

We środę 6 lutego 2019 uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w  pokazowej lekcji fizyki. Tematem przewodnim był prąd elektryczny i zjawiska towarzyszące przepływowi prądu elektrycznego. Podczas zajęć pokazane zostały mierniki napięcia i natężenia, transformatory oraz modele urządzeń wykonane przez uczniów technikum i branżowej szkoły zawodowej w Skoczowie.

Czytaj więcej...

Narkotykowe dylematy i dopalacze

W dniu 28 stycznia uczniowie klas 8 i III  gimnazjalnych uczestniczyli w dwugodzinnym programie profilaktycznym „NARKOTYKOWE DYLEMATY i DOPALACZE”   program prowadził p. Ireneusz Brachaczek, a sfinansowany został przez Urząd Miasta w Strumieniu.

Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach związanych ze stosowaniem środków odurzających o niewiadomym składzie i pochodzeniu. Prowadzący poinformował o konsekwencjach prawnych, grożących osobom niepełnoletnim, które łamiąc prawo o przeciwdziałaniu narkomanii, stosują środki psychoaktywne.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

DBI- 2019 – DZIAŁAJMY RAZEM bezpieczeństwo w internecie

W związku z corocznymi obchodami DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU w szkole realizowaliśmy szereg działań profilaktycznych związanych z agresją i przemocą stosowaną za pomocą telefonów komórkowych i internetu.

Młodzież zastanawiała się nad zaletami mediów społecznościowych, ich pożytecznym  wykorzystywaniu w życiu codziennym, ale nad  wadami, zagrożeniami, możliwością manipulowania i krzywdzenia innych osób.

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie 2019

Prosimy o zapoznanie się z informacjami przesłanymi przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach dotyczące Bezpiecznych ferii. W załączniku znajdują się informacje o kontroli autokarów wiozących dzieci na zimowiska oraz o zasadach zachowania w sytuacji gdy załamie się pod kimś lód.

 

Kontrole autokarów

Bezpieczna woda

 

 

Troszczmy się o wodę

W styczniu w naszej szkole odbyła się pogadanka dla uczniów z klas 1-3 na temat ekologii i gospodarki wodno-ściekowej. Pogadanka przeprowadzona była przez pracowników Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej i miała na celu przekazać najważniejsze informacje na temat wody, a przede wszystkim troski o nią.

Uczestnicy spotkania otrzymali książeczki edukacyjne.

 

 

Czytaj więcej...

Czytanie w 2a

Kolejny raz odwiedziła naszą klasę mama Mateusza- pani Ania Kulińska . Zawsze cieszymy się na te spotkania. Tym razem mama naszego kolegi postanowiła zainteresować nas poezją. Przyniosła książki z wierszami różnych , polskich poetów . Posłuchaliśmy  między innymi wierszy Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredry, Juliana Tuwima. Pani Ania pięknie czyta  modulując głos , nikt się nie może znudzić. Utwory bardzo się spodobały- zachęcamy do czytania! Oczywiście każdy dostał od naszego gościa coś słodkiego. Dziękujemy i zapraszamy do naszej klasy!

Czytaj więcej...

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Rodziców i uczniów klas 8 i 3 gimnazjalnych czeka dokonanie wyboru i podjęcie decyzji, do jakiej szkoły i jaki kierunek wybrać po ukończeniu szkoły podstawowej i gimnazjum.

Ministerstwo Edukacji Narodowej  przygotowało szereg materiałów informacyjnych na temat terminów i przebiegu najpierw egzaminów, a także kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Szkolny Bal 2019

14 stycznia odbył się szkolny bal dla uczniów

klas I - V. Zdjęcia z balu można oglądać w galerii.

 

 

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour