• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jak uczyć się szybciej i efektywniej?

Czy nauka może być trochę łatwiejsza, bardziej efektywna? Co pomaga w nauce, co przeszkadza? Jak szybciej przeczytać tekst, lekturę?
Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć podczas zajęć warsztatowych realizowanych przez  Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych  w Cieszynie. Każdy z nas ma swoje sprawdzone metody na szybką naukę, ale warto korzystać z doświadczenia i wskazówek innych. Być może będą pomocne w codziennej pracy i nauce.

Czytaj więcej...

Informacje stołówki szkolnej

 

Drodzy rodzice!
Informujemy, że od 1. stycznia 2018 r. wzrosła stawka żywieniowa za obiady
i wynosi 3,80 zł.
Bardzo ważne! Prosimy o wpłacanie na konto dokładnej kwoty za obiady, podanej na odcinku, w nieprzekraczalnym terminie do 15-go dnia każdego miesiąca.


W przypadku nieterminowych wpłat, naliczane będą odsetki.

Klasy specjalne i bardzo świąteczny grudzień

Szczęśliwego Nowego Roku!

Grudzień obfitował u nas wieloma świątecznymi imprezami. Rozpoczęliśmy już 6 grudnia Spotkaniem z Mikołajem, który przyniósł nam paczki pełne słodyczy. Anioł z Diabłem pilnowali, żeby prezenty trafiły tylko do grzecznych dzieci.

18 grudnia przyjechała do nas sympatyczna młodzież z Liceum Ogólnokształcącego z Pszczyny. Mogliśmy im zaprezentować nasz świąteczny układ choreograficzny oraz piękne Jasełka przygotowane przez DPS w Strumieniu. Dziękujemy serdecznie za przybycie!        

21 grudnia zjedliśmy wspólną Wigilię, złożyliśmy sobie życzenia oraz wspólnie kolędowaliśmy. Jesteśmy gotowi na 2018 rok!

Wszystkiego dobrego!


                                        M. Krzyżanowska

Czytaj więcej...

Wycieczka do fabryki bombek

 

4 i 5 grudnia 2017 roku uczniowie klas III udali się na wycieczkę do Krakowa oraz fabryki bombek w Bęble. Gdy dojechaliśmy na miejsce udaliśmy się na spacer po Krakowie, który rozpoczęliśmy od wizyty u smoka wawelskiego.

 

Czytaj więcej...

Kolędy i pastorałki w 1c

21 grudnia 2017 r. uczniów klasy 1c odwiedziła p. Dorota Stryczek, mama naszej koleżanki Lenki. Nasz gość wraz ze swoją córką wprowadziły świąteczny nastrój przez koncert kolęd oraz pastorałek rodem z gór. Opowiedziały dzieciom o elementach stroju góralskiego oraz zapoznały z budową i brzmieniem różnych instrumentów. Sam występ oraz możliwość zagrania na przyniesionych rekwizytach dostarczyły dzieciom wiele emocji.

Czytaj więcej...

Pieczenie świątecznych pierniczków

Na zajęciach w klasie 1a w poniedziałek 18 grudnia pachniało świętami. Piekliśmy pierniczki! Podzieleni na dwie grupy przygotowywaliśmy ciasto według przepisu czytanego przez naszą panią( odmierz, wsyp, wymieszaj itp.). Następnie każdy otrzymał kawałek surowego ciasta i zaczęło się wałkowanie, wybijanie foremkami wzorów, układanie na blaszkach.

Czytaj więcej...

Czy technika jest ciekawa – warsztaty zawodoznawcze w ZST w Cieszynie

W poniedziałek 18 grudnia Zespół Szkół Technicznych w Cieszynie przygotował ciekawe warsztaty dla zainteresowanych gimnazjalistów pt. TECHNIKA JEST CIEKAWA. Grupa naszych uczniów klas III wzięła udział w zajęciach prowadzonych w pracowniach: energii odnawialnej, mechatronicznej, mechanicznej, ekoelektrycznej, pojazdów samochodowych i fryzjerskiej. Uczniowie mieli okazję poznać wyposażenie  poszczególnych pracowni, spróbować wykorzystać modele wykonane przez uczniów szkoły technicznej. Pokazali nam między innymi schemat wykorzystania korektorów słonecznych w praktyce, sposób działania drukarki 3D, współczesne trendy w mechatronice oraz fryzjerstwie.

Czytaj więcej...

Konkurs "Ekoludzik"

W listopadzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu  na Ekoludzika wykonanego z materiałów przeznaczonych do segregacji. Uczniowie klas I-III jak co roku wykazali się niezwykłą pomysłowością. Wszystkie prace były niezwykłe. Zwycięzców wyłoniono na drodze głosowania.
I miejsce zdobył Emanuel Biedrawa
II miejsce -  Michalina Gabryś
III miejsce - Konrad Piętka

Czytaj więcej...

Czytanie w 1c

19 grudnia 2017 roku uczniów klasy 1c odwiedziła pani Małgorzata Fizia –babcia naszych klasowych sióstr Igi i Leny. Niezwykły gość w ramach projektu „Czytanie – to lubię!” zgodził się poświęcić swój czas i przeczytać nam o przygodach leśnych zwierząt. Byliśmy pod wielkim wrażeniem!

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour