• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole


4 października br. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.


Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. W    akcji tej młodsi uczniowie sprawdzają starszych uczniów, ale też i dorosłe osoby, czy znają tabliczkę      mnożenia. Komu udało się dobrze odpowiedzieć na 5 przykładów przy komisji egzaminacyjnej, uzyskał tytuł Ekspert Tabliczki Mnożenia. Możemy się pochwalić, że wielu uczniów i dorosłych taki tytuł  uzyskało. Serdecznie im gratulujemy! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji! Tabliczka mnożenia to fajna zabawa!

Dorota Banach

 

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w 1c

30 września w naszej klasie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki wykonały dla swoich kolegów z klasy piękne laurki. Obdarowaliśmy chłopców piłkarskimi długopisami i medalami "Super Chłopaka". Za słodki poczęstunek dziękujemy rodzicom. 

wychowawczyni Marzena Nikiel

 

Czytaj więcej...

Warsztaty profilaktyczne - bezpieczna droga do szkoły

 

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

24 września klasy I-IV wzięły udział w profilaktycznych warsztatach ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Policjant Powiatowej Komendy Policji w Cieszynie przypomniał dzieciom zasady ruchu drogowego. Uczniowie obejrzeli samochód policyjny oraz zadawali ciekawe pytania. Klasy pierwsze otrzymały odblaski dla polepszenia swojego bezpieczeństwa. Wszyscy miło spędziliśmy ten czas.
Zapraszamy do fotorelacji.

pedagog szkolny mgr Ilona Jaroszewska

Czytaj więcej...

Echa Święta Patrona Szkoły

Otrzymaliśmy wiele ciepłych słów w związku ze zorganizowaniem obchodów 100- lecia wybuchu Powstań Śląskich i Świętem Patrona Szkoły.

Za wszystkie dobre słowa dziękujemy. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wiele wspaniałych osób, dla których nasza wspólna historia jest ważna i bliska sercu.

 

List Członka Zarządu Województwa Śląskiego p. Beaty Białowąs.

List Gratulacyjny od Dyrektorów Przedszkoli i Szkół Gminy Strumień.

List Senatora Rzeczpospolitej Polskiej Tadeusza Kopcia.

Święto Patrona Szkoły

100 rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego stała się powodem zorganizowania w naszej Szkole uroczystości – Święta Patrona Szkoły. Honorowy patronat nad całością święta objął  Marszałek Województwa Śląskiego oraz Burmistrz Miasta Strumienia.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym przemarszem pod tablicę pamiątkową ,gdzie znajdowała się siedziba Polskiej Organizacji Wojskowej. W tym ważnym historycznie miejscu odczytany został apel pamięci oraz nastąpiło złożenie kwiatów. 

Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali widowiskowej MGOK-u , gdzie odbyła część artystyczna w wykonaniu chóru szkolnego Canzonetta, uczniów klas III oraz zespołu Strumień.

Uroczystość uświetnił swoim wykładem pan Wojciech Kiełkowski, który opowiadał o roli Strumienia w Powstaniach Śląskich.

Czytaj więcej...

Miejsko -gminne biegi przełajowe

W ostatni wtorek (24.09) na stadionie LKS Wisła Strumień odbyły się miejsko - gminne sztafetowe biegi przełajowe szkół gminy Strumień w kategorii dzieci i młodzieży.

W zawodach brały udział reprezentacje 4 szkół podstawowych z całej gminy: SP Strumień, SP Zabłocie, SP Drogomyśl, SP Bąków. Dziewczyny rywalizowały na dystansie 6x 800 m, zaś chłopcy 6x 1000m. Każdy z uczestników dał z siebie wszystko i za to należą się im brawa. Ostatecznie w każdej z kategorii i dziewcząt i chłopców triumfowali uczniowie Naszej szkoły i to oni będą reprezentować gminę Strumień na szczeblu powiatowym.

Reprezentacje naszej szkoły do zawodów przygotowywali wuefiści : Janusza Krzyżanowska i Krzysztof Dybczyński.

Czytaj więcej...

Jadłospis 30.09. - 04.10.

PONIEDZIAŁEK

Krem jarzynowy

Kluski serowe z masłem i cukrem, owoc

WTOREK

Rosół z lanym ciastem

Ziemniaki, potrawka z kurczaka w jarzynach, kapusta czerwona

ŚRODA

Bigos z chlebem, kompot owocowy

CZWARTEK

Zupa grysikowa

Ziemniaki, kotlet schabowy panierowany, mizeria

PIĄTEK

Zupa kalarepkowa z ziemniakami

Ziemniaki filet z dorsza, surówka z marchewki i jabłka

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziliśmy w naszej szkole 16 września. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.


Klasowe obchody zorganizowane przez wychowawców klas I - III uczniowie rozpoczęli od obejrzenia filmu o małej Vashti. W klasach zostały zorganizowane konkursy i kropkowe zabawy. Uczniowie tworzyli kropkowe prace plastyczne, grali w gry z kropkami oraz tworzyli swoje drzewa talentów.
Był to ciekawy i inspirujący dzień pełen wrażeń.

Wychowawcy klas I -III

Czytaj więcej...

Czwartki Lekkoatletyczne 2019 runda I

Dnia 18 września 2019r. już po raz IX uczniowie naszej szkoły stanęli do rywalizacji popularnych w całej Polsce „ Czwartków LA”. Na stadionie SOSiR w Skoczowie odbyła się w tym dniu pierwsza runda z cyklu „Czwartków LA”. Zawody są przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m – dziewczęta i 1000 m – chłopcy oraz skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour