• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


„My się zimy nie boimy” - wydarzenia z klas specjalnych

Miesiące grudzień i styczeń w naszych zespołach obfitowały w różne spotkania i imprezy integracyjne.

 

Już 6 grudnia zawitał do nas Mikołaj, który obdarował wszystkich grzecznych uczniów wspaniałymi, słodkimi niespodziankami.

 

Czytaj więcej...

Integracja klas drugich z uczniami klas specjalnych

Poniedziałek 13-stego nie był pechowy :). Tego dnia uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą uczestniczyli w lekcji otwartej w klasach specjalnych. Temat zajęć okazał się bardzo wyczekiwany przez wszystkich uczniów, a tematem było: „Jak zatrzymać lato zimą?” Uczniowie podzieleni na zespoły tworzyli plakat z charakterystycznymi przedmiotami dla danej pory roku, wysłuchali wiersza pt. „Czy to lato, czy to zima?”. Po rozwiązaniu zagadek uczniowie przystąpili to robienia pamiątkowych kamieni, tworzyli lody z papieru. Najlepszym zadaniem okazało się jednak robienie owocowych szaszłyków, które zniknęły z talerzyków dzieci w mgnieniu oka. Dziękujemy klasie 2b za uczestnictwo w zajęciach.
                           

Karolina Francuz-Sojka

Czytaj więcej...

Kulig klas IV

Korzystając z ładnej pogody dnia 2.II.2017, uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców oraz pani dyrektor udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "U Gazdy" w Brennej Leśnicy. Aby dotrzeć do celu naszej wędrówki czekał nas około piętnasto minutowy spacer. Po dotarciu na miejsce czekał na nas ciepły posiłek, po którym  uczniowie zwiedzili gospodarstwo , a następnie mogli pozjeżdżać z pobliskiej górki. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki był kulig. Około godziny piętnastej w dobrych humorach wróciliśmy do Strumienia.

Marcin Puzoń

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, za zdjęcia dziękujemy p. Tamarze Nowok.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w klasach 3b i 3d

W środę, 1 lutego, uczniowie klas 3b i 3d świętowali Dzień Babci i Dziadka. Dla swoich dostojnych gości dzieci z obu klas, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń, przygotowały przedstawienie jasełkowe… po śląsku. Nauczenie się roli sprawiło niektórym duży kłopot, ale młodzi aktorzy spisali się wyśmienicie. Babcie oraz dziadkowie nie kryli wzruszenia, gratulowali zarówno dzieciom, jak i rodzicom, nauczycielom.
Po przedstawieniu wnukowie składali życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji MGOK-u, panu Dawidowi Janikowi, mamom, które wspomogły nas w dniu występu oraz rodzicom i przybyłym gościom.

Magdalena Malinowska-Pudło
Dorota Balas

Filmik z jasełek można zobaczyć TUTAJ

Czytaj więcej...

Bądź pozdrowiony gościu nasz...

10 lutego 2017 r. dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie spotkali się z biskupem pomocniczym diecezji bielsko-żywieckiej Piotrem Gregerem. W ramach wizytacji kanonicznej uczniowie klas szóstych przygotowali powitanie ks. biskupa pt. "Co za wiatr świętych skradł?". Prowadzącymi program byli Wiktoria Adamczyk z kl. VIc oraz Maksymilian Jurczyk z kl. VIb. W rolę aktorów wcielili się Anna Szoska, Karolina Ociepka Laura Żur  z kl. VIc, Dagmara Kornas i Dawid Wyleżuch z kl. VIb oraz Natalia pucharska z kl. VIa. Natomiast Milena Kopeć z kl. Vb zaśpiewała hymn Światowych Dni Młodzieży "Błogosławieni miłosierni". Nasza modlitwa i szczere "Bóg zapłać" stały się wyrazem naszej wdzięczności za dar obecności naszego Pasterza i Przyjaciela wśród nas, zaś słowa ks. biskupa długo pozostaną w naszych sercach. Program wraz z uczniami przygotowali p. Ewa Faruga, p. Tanara Nowok, p. Marcin Puzoń, p. Sebastian Sobkowicz i p. Magdalena Malinowska-Pudło.

Czytaj więcej...

Bal klas młodszych 2017

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu uczniów klas młodszych.

Za zdjęcia dziękujemy p. Magdalenie Malinowskiej - Pudło.

 

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 13.02.2017 – 17.02.2017

Poniedziałek   
Zupa ogórkowa. Alergeny (seler, gluten, śmietana)
Kluski serowe z masłem i cukrem. Alergeny (masło,jajko, gluten)   

Wtorek          
Rosół z makaronem. Alergeny (seler,gluten)
Ziemniaki, kotlety mielony a la gołąbki w sosie pomidorowym,sałata z białej            kapusty. Alergeny (gluten)

Środa
Żurek z ziemniakami, jajkiem i boczkiem. Alergeny (seler, gluten, jajko)
Pierogi z mięsem i prażoną cebulką, surówka z kiszonej kapusty. Alergeny (gluten, jajko)

Czytaj więcej...

Czytamy wytrwale- 3b

Przed feriami naszą klasę odwiedził pan Mateusz Zowada - najprawdziwszy góral z Istebnej. Opowiedział o stroju góralskim, ciekawych zwyczajach, o zespole góralskim  Istebna, którego jest członkiem. Oczywiście było wspólne śpiewanie i tańce. A co nam pan Mateusz przeczytał? Wiersz o Adamie Małyszu, o pięknym góralskim krajobrazie a wszystko wspaniałą góralską gwarą. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i prezent - album " Istebna".

Dorota Balas

Czytaj więcej...

Szkolny Świąteczny Konkurs Języka Angielskiego CHRISTMAS CAROLS, SONGS AND POEMS

5 stycznia 2017r. już po raz ósmy odbył się  Szkolny Świąteczny Konkurs Języka Angielskiego CHRISTMAS CAROLS, SONGS AND POEMS.  Wzięło w nim udział 27 uczniów z klas IV-VI, którzy pojedynczo lub w grupach zaprezentowali na scenie 9 piosenek i 4 utwory wierszowane – wszystkie w języku angielskim i wszystkie utrzymane w tematyce zimowo-bożonarodzeniowej.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour