• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 25.11.2019 - 29.11.2019

Poniedziałek

Zupa grochowa z kiełbasą (1;7;)

Pierogi z truskawkami (1;3;7;)

 

Czytaj więcej...

Niezwykła lekcja w 3 c

W piątek, 15 listopada 2019 r., w klasie 3c odbyła się niecodzienna lekcja. W rolę nauczycielek, wcieliły się… uczennice: Iga Fizia, Lena Fizia oraz Julia Drąszczyk.  Połączyły aktualną tematykę realizowaną w klasie trzeciej ze swoją pasją – przekazały kolegom wiedzę dotyczącą koni.  Opowiedziały o pracy osób zajmujących się tymi zwierzętami oraz zaprezentowały stroje,  pokazały akcesoria, nauczyły nowych pojęć  (także zaprzyjaźnionych uczniów z klasy 3a). Oczywiście, jak na nauczycieli przystało, sprawdziły wiedzę poprzez odpytywanie oraz quiz. Aktywnym uczniom wręczyły dyplomy.  To była ciekawa lekcja, dziękujemy!

 

 

Magdalena Malinowska-Pudło 

 

Czytaj więcej...

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki

Wszystkich, którzy zechcą wraz z nami wziąć udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki prosimy o zapoznanie się z historią pana Tadeusza i jego mamy. Wystarczy niewiele, by zdziałać cuda na święta.

Z informacji wolontariusza:

Pan Tadeusz (60l.) i jego schorowana matka Aniela (83l.) żyją skromnie pod wspólnym dachem jednorodzinnego domu. Są to ludzie prości, ale bardzo serdeczni, życzliwi. Tadeusz boryka się 

z problemem układu oddechowego. Pani Aniela to sympatyczna staruszka, w grubej chustce na głowie. W skromnie urządzonym pokoju pełno jest środków do pielęgnacji - Tadeusz dba o komfort i zdrowie matki, pilnuje by nie chodziła w mokrych pampersach, zapobiega odleżynom. Rodzina utrzymuje się z niewielkiej zapomogi Tadeusza, jaką otrzymuje z PUP oraz renty pani Anieli. 

Z kwoty dochodu 2500zł po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania gospodarstwa pozostaje niespełna 400 złotych na osobę miesięcznie. 

Czytaj więcej...

PO WER w naszej szkole!!!

4 listopada,  w ramach akcji KA1 „ Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”, rozpoczynamy 2 letni projekt pt. „Rozpoznać, nauczyć, zrozumieć – międzynarodowy projekt aktywizacji szkoły” finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+.  W roku szkolnym 2019/2020 i 2020/2021 ośmiu nauczycieli naszej szkoły wyjedzie na tygodniowe szkolenia metodyczne do Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Szkolić będą się nauczyciele klas 1 – 3, angliści i nauczyciele przedmiotów ścisłych. Swoją wiedzę nauczyciele wykorzystają na lekcjach oraz prowadząc kolejne projekty międzynarodowe. Szczegółowe informacje dotyczące projektu pojawią się w zakładce „Projekty” .

Aleksandra Mrowiec

Niepodległościowy escape room w klasach specjalnych

W przeddzień 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas specjalnych naszej szkoły uczestniczyli w innej niż zwykle lekcji historii. Zanim przystąpili do wykonania zadań w przygotowanym dla nich pomieszczeniu, zostali wprowadzeni w temat oglądając krótkie, animowane filmy oraz słuchając pieśni patriotycznych. Następnie udali się do specjalnie przygotowanej sali, w której zostały ukryte zadania do wykonania. Były to m. in.: przeprowadzenie doświadczenia, dzięki któremu powstały barwy narodowe, złożenie pociętego godła oraz konturu Polski, wybranie spośród zdjęć tylko takich, na których znajdują się polskie potrawy, odkodowanie hasła z napisem „Polska”, gra w domino z polskimi symbolami. Aby wyjść z sali uczniowie musieli rozwiązać wszystkie zadania i podać poprawne odpowiedzi na zagadki. Każde rozwiązane zadanie zawierało element głównego hasła umożliwiającego wyjście z sali. Uczniowie bez większych problemów poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, a przy okazji zabawy utrwalili wiedzę na temat historii Polski.

Magdalena Bojda

Czytaj więcej...

Innowacja z j. angielskiego w klasie 1C

W ramach zajęć dodatkowych z j. angielskiego uczniowie klasy 1C spotykają się w czwartki, żeby przygotować coś pysznego. Całkiem przy okazji uczymy się nowych słówek i zwrotów w języku angielskim :)

W zeszłym miesiącu uczniowie podzieleni na grupy przygotowywali soki warzywno- owocowe oraz uczyli się nowych nazw owoców,  utrwalali sobie także nazwy kolorów. Było pysznie!

Barbara Podskarbi

Czytaj więcej...

Wernisaż Alberta Bohma

Dnia 5 listopada 2019 w ramach zajęć artystycznych,klasy 7 B i C pod opieką nauczycielki plastyki Tamary Nowok, wzięły udział w wernisażu Alberta Bohma w MGOKU w Strumieniu. Młody artysta fotografik, uczeń Technikum Artystycznego we Frydku Mistku w swoich pracach zatytułowanych Moje spojrzenie, ukazał  piękno natury, światła i codzienności swojej rodzinnej miejscowości Vratimow.

 

Czytaj więcej...

Dyskoteka!!!

30 października, w ramach inauguracji działalności nowego Samorządu Uczniowskiego, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka szkolna. Na dyskotece bawiło się około 90 uczniów klas 5 – 8. Oprawę muzyczną zapewnili chłopcy z klasy 8, przy wsparciu naszego absolwenta – Cezarego Czerwińskiego. Zapraszamy na kolejne imprezy zorganizowane przez nasz Samorząd. 

Z najlepszymi pozdrowieniami:

przewodniczący: Kacper Miłek

Czytaj więcej...

Speaking time

28 października w naszej szkole odbyły się zajęcia języka angielskiego, które poprowadził pan James Williamson – obywatel Zjednoczonego Królestwa, a prywatnie......... wujek naszej uczennicy Klaudii Ryszki z klasy 6b. Dzięki zaangażowaniu Klaudii  klasa 6b, 8a i 8b miała okazję  dowiedzieć się jak to jest żyć i pracować w Anglii, poznać różnice pomiędzy polskim i angielskim systemem edukacji i  poćwiczyć swój angielski – każdy uczeń opowiadał o swoich zainteresowaniach, pasjach i planach na przyszłość. Ale największą niespodzianką był fakt, że pan James mieszka.... w Zbytkowie! Mamy nadzieję, że to spotkanie jest początkiem nowej przyjaźni pomiędzy naszymi uczniami a panem Jamesem i liczymy na więcej.

Aleksandra Mrowiec

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour