• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Czwartki Lekkoatletyczne 2019 runda I

Dnia 18 września 2019r. już po raz IX uczniowie naszej szkoły stanęli do rywalizacji popularnych w całej Polsce „ Czwartków LA”. Na stadionie SOSiR w Skoczowie odbyła się w tym dniu pierwsza runda z cyklu „Czwartków LA”. Zawody są przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m – dziewczęta i 1000 m – chłopcy oraz skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Czytaj więcej...

Akcja rozdawania ulotek

W ramach obchodów Święta Patrona  Szkoły  oraz 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego uczniowie naszej szkoły chcąc poszerzyć wiedzę mieszkańców naszego miasta o Powstaniach Śląskich oraz o roli Strumienia w powstaniach  zorganizowali akcję rozdawania ulotek wśród mieszkańców. Ulotki zostały przygotowane i wydrukowane przez Urząd Miasta i Gminy w Strumieniu .W akcji brali udział uczniowie klasy 7b oraz 7c - Kamil Kupka, Mateusz Blinda, Dominika Chraścina ,Natalia Bohucka, Milena Dziędziel, Mikołaj Kawa, Paweł Krawiec i Amelia Sajdok. 

Czytaj więcej...

Dyktando Biegane - sprawozdanie

Sprawozdanie z I Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego - Dyktanda Bieganego

W dniu 16 września 2019r. uczniowie szkół podstawowych  gminy Strumień spotkali się w auli Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, aby w formie dyktanda bieganego zmierzyć się z pułapkami polskiej ortografii w tekście o tematyce powstańczej. Włączyli się w ten sposób w obchody 100-lecia I powstania śląskiego.

Czytaj więcej...

Rajd górski - Trzy Kopce

14 września, w sobotę, grupa 35 uczniów z naszej szkoły wybrała się na rajd górski w stronę Trzech Kopców.

Pogoda dopisała, więc wszyscy w dobrych humorach wyruszyliśmy autobusem spod szkoły już z samego rana, by z przystanku w Brennej Leśnicy równym krokiem wejść na szczyt. Po drodze nie obyło się bez postoju na drugie śniadanie  - niektórzy w tym czasie podziwiali cudne widoki oraz nawiązywali kontakt z przedstawicielkami bydła rogatego pasącego się na pobliskim pastwisku.

Zwieńczeniem naszego wysiłku był odpoczynek w Schronisku Telesforówka, gdzie zjedliśmy pyszną kiełbasę oraz nabraliśmy sił na drogę powrotną. Tuż obok budynku znajduje się polana widokowa, z której można podziwiać Czantorię, Równicę, Orłową, Błatnią, Klimczok, Kotarz, Grabową, Skrzyczne, Baranią Górę – cóż widoki były piękne, jednak najlepszą zabawą okazało się turlanie na pastwisku!

 

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

"BEZ POLSKI NIE MA ŚLĄSKA, BEZ ŚLĄSKA NIE MA POLSKI"

Te słowa  stały się mottem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 12 września w naszej szkole. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród młodych ludzi oraz upowszechnianie poezji o tematyce patriotycznej związanej z wydarzeniami historycznymi. Honorowy patronat nad konkursem objęła  Burmistrz Miasta, Pani Anna Grygierek.

Z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego oraz Święta Patrona naszej placówki uczniowie ze wszystkich szkół gminy Strumień włączyli się w obchody tego ważnego patriotycznego święta. Mimo tego, że utwory o tematyce powstańczej nie należą do najłatwiejszych, uczestnicy konkursu zaprezentowali się z jak najlepszej strony, starali się oddać atmosferę oraz specyficzny nastrój tamtych lat z początku XX wieku.
Komisja oceniająca w składzie: Pani Agnieszka Korzeniewska, Pani Natalia Świeży oraz Pani Ewa Sepełowska w swojej ocenie uwzględniły dobór repertuaru, interpretację oraz zwracały szczególną uwagę na wyraz artystyczny prezentowanych utworów. Po wysłuchaniu ostatniej prezentacji komisja oceniająca krótko podsumowała występy uczniów, doceniając ich starania, zwróciła także uwagę na wysoki poziom artystyczny, jaki zaprezentowali uczestnicy konkursu.Wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta, zaś nazwiska zwycięzców konkursu zostaną przedstawione 19 września podczas uroczystych obchodów w sali widowiskowej MGOK- u. 

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs recytatorski

Z okazji 100. ROCZNICY WYBUCHU I POWSTANIA ŚLĄSKIEGO odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poświęcony tematyce powstańczo – patriotycznej, którego zadaniem było wyłonienie kandydatów do kolejnego etapu Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Chętni uczniowie z klas V-VIII prezentowali utwory, włączając się w obchody święta tak ważnego dla wszystkich Ślązaków.

Komisja oceniająca szczególną uwagę zwracała na interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanego tekstu. Najładniej swoje utwory wyrecytowały uczennice: Dorota Herda z klasy 8b, Hanna Fyrla VI c oraz Lena Dybczyńska VI a, które będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim na szczeblu gminnym.

 

Czytaj więcej...

II Szkolne Dyktando Biegane

W dniu 13 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu  poprzez uczestnictwo w II Szkolnym Dyktandzie Bieganym uczcili obchody 100-lecia I powstania śląskiego.

W dwuosobowych zespołach uczniowie  w niezwykle aktywny  sposób zmierzyli się z polską ortografią w tekście o powstańczej tematyce.  Wśród 24 uczestników było 12 par reprezentujących 12 oddziałów klas V-VIII szkoły podstawowej.

Aby osiągnąć dobry wynik, potrzebna była  kondycja i dobra współpraca. Wszystkim uczestnikom dyktanda gratulujemy dobrej kondycji fizycznej i ... ortograficznej.

Najlepszą parą  okazali się reprezentanci z kl.5b: Julia Figas i Kacper Blinda. Oni też zyskali przywilej reprezentowania szkoły ze Strumienia w I Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym – Dyktando Biegane. Zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy

Nauczyciele języka polskiego

Czytaj więcej...

8 Narodowe Czytanie

We wrześniu 2019 r. odbyło się już 8. Narodowe Czytanie, objęte honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W pierwszą sobotę 7. 09. 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej zgromadziło się grono ludzi, którzy hołdują idei wspierania czytelnictwa. W tym szacownym gronie znaleźli się również uczniowie siódmych i ósmych klas Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Wraz z aktorami   Teatru Polskiego w Bielsku – Białej – panią Jadwigą Grygierczyk i panem Adamem Myrczkiem uczniowie przedstawili fragmenty zaproponowanych na ten rok lektur. Aktorzy świetnymi interpretacjami głosowymi czytanych tekstów pozwolili słuchającym przenieść się w atmosferę i świat czytanych ośmiu nowel.

Z pewnością było to niecodzienne przeżycie i mam nadzieję, że w następnych latach włączy się w tę akcję szersze grono naszych uczniów. Wszystkim obecnym  w tym roku na Narodowym Czytaniu serdecznie dziękuję.

 

Lucyna Hawerland-Głubczyk

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

W dniu 02.09.2019 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Życzymy Wam by nauka w nowym roku szkolny  był udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijania własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami. Szczególnie ciepłe życzenia kierujemy do dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi szkoły. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej  Waszej drogi edukacyjnej, na którą dzisiaj wkraczacie.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour