• Slajd 01

   


  Szkoła liczy obecnie 17 oddziałów oraz 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Posiada ona: bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową. Obok znajduje się hala sportowa.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Klasa ze snów - 7. edycja

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła  bierze udział  w  7.  edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego KLASA ZE SNÓW.


Konkurs  odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorem konkursu jest ViDiS SA - właściciel portalu www.MultimediawSzkole.pl
Konkurs trwa w okresie od 1 listopada 2016 r. do 23 czerwca 2017 r.


Do konkursu plastycznego w kategorii klas I-III zgłoszono pracę uczennicy klasy 2b Neli Koczy. Praca Neli nosi  tytuł  "Cudaczek- Wyśmiewaczek".

Czytaj więcej...

ZASADY PRZYJMOWANIA DZIECI DO PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W STRUMIENIU W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity – Dz. U. z 2004r., nr 256, poz. 2572 z późn. zm.)
 2. Ustawa z dnia 06 grudnia 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r., poz.7)
 3. Rozporządzenie MENiS z dnia 20 lutego 2004r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów  do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z2004r., nr 26, poz. 232 z późn.zm.)


TERMIN REKRUTACJI


Przyjmowanie kart zgłoszeń i wniosków do klasy  pierwszej  odbywa się  :

 

 • do 30 marca danego roku (dotyczy to dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły).
 • od 03 kwietnia 2017r do 07 kwietnia 2017r. (dotyczy dzieci spoza obwodu Szkoły).

  Czytaj więcej...

INFORMACJA O NABORZE DO KLASY SPORTOWEJ W KLASIE VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STRUMIENIU

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im Powstańców Śląskich w Strumieniu informuje, że w nowym roku szkolnym 2017/2018 w zostanie utworzona klasa sportowa o specjalności: piłka nożna i lekkoatletyka (dla chłopców i dziewcząt) w  klasie VII.
Profil klasy sportowej charakteryzuje się zwiększoną ilością godzin z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną
i zaangażowaną kadrę pedagogiczno-trenerską w ramach lekcji dydaktycznych.
Szkoła zapewnia:
- wysoki poziom nauczania,
- szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych,
- bardzo dobrą bazę sportową,
- udział w licznych zawodach sportowych,
- udział w obozach sportowych,

Czytaj więcej...

II Integracyjny Turniej Rodziców Uczniów Klas II

18 marca 2017r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się II Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Rodziców i uczniów Klas II o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły, który w zeszłym roku zdobyła klasa pierwsza A. Głównym celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci oraz ich rodziców do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Turniej uroczyście otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Strumieniu, pani Beata Greń. Po prezentacji drużyn z klas 2a,2b,2c,2d, nastąpiła rozgrzewka. Do czekającego wysiłku fizycznego zawodnicy przygotowali się poprzez zabawę „berek – przytulasek”, a w rolę goniących wcieliły się uczennice gimnazjum. Podczas wyścigu rzędów, który był następnym punktem zawodów, uczestnicy zmagali się z następującymi zadaniami:

Czytaj więcej...

"Baw się i ucz! Świetlica Szkolna przyjazna uczniowi"

W tym miesiącu nasza Świetlica Szkolna po przystąpieniu do Ogólnopolskiego Konkursu: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” i przeprowadzeniu szeregu zajęć o różnorodnej tematyce otrzymała certyfikat „ Świetlica Szkolna Przyjazna Uczniowi”. Konkurs organizowany był przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca sprzyjającego nauce i zabawie. Konkurs przeprowadzony został w okresie od maja 2016 roku do lutego 2017 r.
W ramach konkursu odbyło się wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji dla dzieci. Dzieci zapisane do świetlicy musiały wykonać masę przeróżnych zadań. Wszystkie działania zostały udokumentowane i przesłane do komisji konkursowej w formie sprawozdania. Założone cele zostały osiągnięte.

Czytaj więcej...

Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece publicznej w Strumieniu

W dniu 13.03. uczniowie klasy pierwszej skorzystali z zaproszenia do Biblioteki Publicznej w Strumieniu.
Podczas wizyty uczniowie mogli zwiedzić bibliotekę i obejrzeć dostępne w niej książki. Dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat funkcjonowania biblioteki oraz dostępnych w niej atrakcji.
Podczas lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się jakie są zasady zachowania w bibliotece i jak powstają książki. Uzyskały wiele rad na temat tego jak dbać o książki, aby służyły nam wiele lat.

Czytaj więcej...

Jadłospis 20.03- 24.03

Poniedziałek   
Zupa pieczarkowa z makaronem.
Alergeny (gluten, śmietana,jajko, masło)
Łazanki z mięsem i kapustą kiszoną.Owoc.
Alergeny (gluten)

Wtorek       
Krupnik.
Alergeny (seler,gluten)
Ziemniaki, kotlet mielony drobiowo- wieprzowy, buraczki.
Alergeny (gluten,jajko)

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i wzruszeń. W tym roku szkolnym uroczystość ta w klasie 1 odbyła się 24 lutego. W pięknie  udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Zaśpiewali piosenki, zatańczyli oraz deklamowali wiersze. Po uroczystym odśpiewaniu STO LAT, wszyscy uczniowie wręczyli dziadkom i babciom upominki. Całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów.
Bardzo dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie, a rodzicom za wsparcie podczas przygotowywania uroczystości. Dziękujemy p. Annie Strządała za udostępnienie zdjęć z uroczystości.

mgr Marzena Nikiel

Czytaj więcej...

"Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko" - program profilaktyczny (28.02.2017)

Pod koniec lutego uczniowie wszystkich klas drugich i trzecich naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach programu „Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko”. Przedsięwzięcie organizowane przez Polskie Centrum Dogoterapii objęte zostało honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Program, miał na celu uwrażliwienie dzieci na zasady właściwego kontaktu z psem. Wszystko po to, aby kontakt dziecka z pupilem był bezpieczny, a jednocześnie pozwolił na zaistnienie prawdziwej  przyjaźni dziecka ze zwierzęciem, która sprzyja nie tylko dobremu samopoczuciu obojga, ale również rozwojowi osobowości dziecka.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour