• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień Misia w Naszej Szkole

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy święto pluszowej maskotki. W tym roku klasa II zaprosiła z tej okazji wszystkie klasy pierwsze i trzecie oraz uczniów klas specjalnych na program artystyczny.
Uczniowie przygotowali krótką historię pluszowej maskotki, piosenki, wierszyki, zabawę oraz przedstawienie pt. „Bal w pokoiku lal”.

Czytaj więcej...

Andrzejki w klasie 2a

 

 

30 listopada – w imieniny Andrzeja – klasa II A urządziła klasowe andrzejki. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło wiedzy o tradycjach i obrzędach ludowych.


Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli w przyszłości dużo architektów, pielęgniarek, nauczycieli i kierowców. Nie obyło się również bez tradycyjnej wróżby z butami, sercem i laniem wosku.
Bawiliśmy się świetnie !!!

Czytaj więcej...

Przegląd Pieśni Patriotycznej

W dniu 24 listopada reprezentacja klasy 2a wzięła udział w XIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek.
Szkołę reprezentował zespół w składzie: Małgorzata Halama, Dorota Zachurzok, Zuzanna Pietrzyk, Maria Mrowiec, Piotr Gruszczyk i Hubert Kawa.

Czytaj więcej...

Czytanie? To lubię!

W ramach programu promującego czytelnictwo klasę 1a odwiedziła pani Ania z roczną córką Helenką. To mama i siostra naszego kolegi Mateusza. Dzieci z uwagą wysłuchały "Choinkowych wierszyków" (praca zbiorowa) , zwłaszcza, że pani Ania świetnie interpretowała treść utworów. Zaproponowała również, aby uczniowie wykonali rysunek do wierszyka, który im się najbardziej spodobał. Dziękujemy za wizytę i słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Spotkanie z górnikami


W piątek, 08.12.2017 r., uczniów klas 1a i 1c odwiedzili niezwykli goście – górnicy. Pan Kazimierz Jaworski (w stroju galowym) i pan Marcin Staroń (w stroju roboczym) w niezwykle barwny i przystępny sposób opowiedzieli dzieciom o trudnej pracy górnika, elementach stroju galowego, roboczego, a także pokazali zdjęcia i film z kopalni. Nie zabrakło też sprawdzania wiedzy pierwszaków, a prawidłowe odpowiedzi nagradzane były tradycyjnymi „Kopalniokami”.

Czytaj więcej...

Mikołaju, Mikołaju...

 

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci w pięknych mikołajkowych czapkach.

Czytaj więcej...

Złota jesień - Listopad w klasach specjalnych

„Dynia – królowa jesieni”
24 listopada odbyła się nasza pierwsza (w tym roku) lekcja otwarta. Tematem przewodnim była DYNIA! W kąciku kulinarnym ugotowaliśmy pyszny kompot oraz upiekliśmy kruche, dyniowe ciasteczka. Na stanowisku plastycznym mogliśmy stworzyć różnego rodzaju dynie (malowane, rysowane, wycinane). Na sali gimnastycznej natomiast mieliśmy możliwość spalenia tych wszystkich kalorii, biorąc udział w różnych konkurencjach sportowych… Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie i wspólną zabawę!

Czytaj więcej...

Spotkanie z fizyką -prąd elektryczny i zjawiska towarzyszące przepływowi prądu

W poniedziałek 20 listopada br. uczniowie klas trzecich gimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w  pokazowej lekcji fizyki. Tematem przewodnim był prąd elektryczny, zjawiska towarzyszące przepływowi prądu elektrycznego. Nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, przeprowadzili lekcję, w której uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą na temat związany z produkcją energii elektrycznej i jej wykorzystaniem w życiu codziennym. Podczas zajęć pokazane zostały generatory prądu, akumulatory, mierniki napięcia i natężenia, transformatory oraz modele urządzeń wykonane przez uczniów technikum i szkoły zawodowej w Skoczowie.

Czytaj więcej...

„Rodzice są partnerami szkoły” – ankieta ewaluacyjna.

 

Zwracamy się do wszystkich Rodziców z uprzejmą prośbą o elektroniczne wypełnienie ankiety ewaluacyjnej.

Ankieta posłuży do poznania Państwa opinii o szkole, Waszych  oczekiwań i potrzeb.

Link do ankiety znajduje się TUTAJ, należy otworzyć, wypełnić i nacisnąć – wyślij.

Ten sam link jest także umieszczony w prawym górnym rogu strony internetowej.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour