• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jadłospis 6.11.2017 – 10.11.2017

 

 

 

 

Jadłospis na listopad w dniach

6.11.2017 r. - 10.11.2017 r.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie dla Emanuela Babca

27 października 2017 r. w galeryjce miejskiej ARTadres w Skoczowie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów  Powiatowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Powiatu Cieszyńskiego pod tytułem ''Jesienne Inspiracje''
Emanuel Babiec uczeń klasy 5d  zdobył wyróżnienie dyrektora za swą starannie wykonaną parasolkę.

Gratulujemy!

 

 

Czytaj więcej...

Klasy specjalne - Poznajemy zawody

 

Druga połowa października była dla nas bogata w nowe doświadczenia. Poznaliśmy wiele ciekawych zawodów i odwiedziliśmy różne placówki.

PIELĘGNIARKA. Dziękujemy bardzo pani pielęgniarce ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu za opowiedzenie o szczegółach swojej pracy oraz tak ważnej dla każdego z nas fluoryzacji.

Czytaj więcej...

Rajd górski - Soszów

21 października uczniowie klas 3, 4 i 5 pojechali na rajd górski na Soszów. Pogoda dopisała - nie padało. Po dojściu do schroniska na Soszowie uczniowie zjedli pyszne kiełbaski. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy odwagi. Filmik z rajdu można obejrzeć klikając tu.

 

Czytaj więcej...

Akademia

W piątek 13 października odbyła się akademia z okazji dnia nauczyciela. Za zdjęcia dziękujemy Pani Magdalenie Malinowskiej-Pudło.

 

 

Czytaj więcej...

Czwartki LA - podsumowanie rundy jesiennej

Dnia 4.10.2017r. odbyła się ostatnia w rundzie jesiennej edycja Czwartków LA”. Drużyna ze Strumienia po 3 startach utrzymała 3 miejsce i będzie kontynuowała rywalizację  w rundzie wiosennej przyszłego roku. Zawody są przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m – dziewczęta i 1000 m – chłopcy oraz skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Zawodnik może wziąć udział w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej. Skoczowska impreza składać się będzie z 7 mitingów (3 na jesień i 4 na wiosnę). Całość  zakończy finał miejski a dla najlepszych pozostanie jeszcze finał ogólnopolski rozgrywany co roku w połowie czerwca w Łodzi.

Czytaj więcej...

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku

17 października 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich brali udział w rozgrywkach piłkarskich „Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku- z podwórka na stadion”, które odbyły się w Ustroniu na obiektach sportowych KS Kuźnia.  Nasza szkoła wystawiła reprezentację w kategorii U-10.

Czytaj więcej...

Klasy specjalne

 Połowa października za nami, ale My nie zwalniamy tempa… Kibicujemy, bierzemy udział w konkursach, zwiedzamy, bawimy się oraz w dalszym ciągu pilnie się uczymy!

 10 X kibicowaliśmy naszym kolegom na zawodach w piłce nożnej, które odbywały się w Hali Sportowej w Strumieniu. Mamy nadzieję, że nasz doping był bardzo pomocny.

11 X odwiedziliśmy Galerię pod Ratuszem w Strumieniu i mieliśmy okazję obejrzeć wystawę „Zwierzyna chroniona naszych pól, lasów, tradycja, kultura łowiecka, lasy” zorganizowaną przez Koło Łowieckie „Bażaniec” z Czechowic-Dziedzic, Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej oraz Urząd Miejski w Strumieniu.

Czytaj więcej...

Wystawa w „Galerii pod Ratuszem”

4 października 2017 r. uczniowie klas 1a, 1b, 1c i 2a mieli okazję zobaczyć wystawę „Zwierzyna chroniona naszych pół, lasów, tradycja, kultura łowiecka, lasy” zorganizowaną przez Koło Łowieckie „Bażaniec”, Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej oraz Urząd Miejski w Strumieniu. Dzieci mogły nie tylko podziwiać wspaniałe eksponaty, ale również słuchały ciekawostek ze świata fauny i flory. To była pouczająca lekcja przyrody!

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour