• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Połknęliśmy BAKCYLA oszczędzania

Klasa 6 uczestniczyła dziś w niecodziennej lekcji. Zajęcia lekcyjne ,,Twoje pieniądze " odbywały się on - line i dotyczyły kwestii kluczowych, takich jak: rola pieniądza i umiejętność zarządzania nim w życiu.  Informacje przedstawione zostały w odniesieniu do realiów portfela ucznia. Uczniowie dowiedzieli się,  m.in. ile ważyły dawnej pieniądze i na czym polega dzisiejszy obrót bezgotówkowy????

Młodzież wie już, dlaczego ważne są przemyślane wydatki i w jaki sposób zaplanować skuteczne oszczędzanie. Pod koniec lekcji uczniowie sprawdzili swoją wiedzę poprzez udział w zabawie quizowej  ,,Milionerzy ".

Spotkanie on - line dla klasy szóstej przeprowadzone zostało w ramach programu  ,,Bakcyl".

Pedagog szkolny

 

Światowy Dzień Autyzmu

,,Empatia to dar, 

który nas nic nie kosztuje ". 

W piątek w szkole królował kolor niebieski. Uczniowie i nauczyciele założyli ubrania w tym kolorze, powstały gazetki i liczne  prace związane z tematem Autyzmu. 

Uczniowie zostali uwrażliwieni na problemy osób borykających się z autyzmem oraz obejrzeli  filmiki edukacyjne by lepiej móc poznać i zrozumieć czym jest  Autyzm. 

Wioletta Milata

Elżbieta  Macura

Ilona Jaroszewska

 

XXI Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży

 

Dnia 23 kwietnia na stadionie LKS Pogórze przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się XXI Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży. Zawody były dwukrotnie przekładane ze względu na złe warunki pogodowe. W zawodach wzięli udział dzieci i młodzież m.in z Cieszyna, Skoczowa, Brennej, Pogórza, Górek, Strumienia. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się rewelacyjnie. Poniżej wyniki wg kategorii wiekowej:

 

Czytaj więcej...

Jadłospis 25.04.2022 - 29.04.2022Poniedziałek

Zupa ogórkowa z ziemniakami,  jajko gotowane, sos koperkowy, ziemniaki, owoc (gluten, mleko, seler, jaja)

 

 

Czytaj więcej...

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany m.in. do szkół podstawowych, aby wspomóc budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Od 1 września 2022 r. każda szkoła będzie musiała być wyposażona w sprzęt opisany w katalogu podstawowym programu Laboratoria Przyszłości. Ten program pozwala szkole na sfinansowanie nie tylko wyposażenia podstawowego, ale również dodatkowego, wskazanego przez szkołę. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Lista zakupionych pomocy znajduje się TUTAJ

Jadłospis 11.04. 2022 - 13.04.2022Poniedziałek

Zupa grochowa z kiełbasą, kluski na parze z sosem truskawkowym, herbata z cytryną (seler, gluten, jaja, mleko)

 

Czytaj więcej...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – priorytet 3” zakupiła do biblioteki lektury szkolne, książki dla dzieci i młodzieży oraz nowości wydawnicze, a także nagrody dla uczniów biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo. Biblioteka wzbogaciła się również o komputer stacjonarny wraz z oprogramowaniem, urządzenie wielofunkcyjne oraz 2 czytniki.

W bibliotece zorganizowano wystawę nowo zakupionych książek, aby każdy czytelnik mógł zapoznać się z nowościami. Wystawa miała na celu promocję czytelnictwa, zachęcanie uczniów do odwiedzania szkolnej biblioteki. Nowy księgozbiór cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i młodzieży.

Czytaj więcej...

Jadłospis 04.04.2022 - 08.04.2022Poniedziałek

Pierogi z mięsem i cebulką, sok owocowy(gluten, jaja, mleko)

 

 

Czytaj więcej...

Bieg na milę

 

 

W środę 30 marca w Skoczowie odbył się bieg na milę. Do pokonania był dystans 1609 metrów po wałach rzeki Wisły. Uczennica naszej szkoły Laura Badura zajęła 2 miejsce. GRATULUJEMY !!!

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour