• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Przegląd Pieśni Patriotycznej

W dniu 24 listopada reprezentacja klasy 2a wzięła udział w XIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek.
Szkołę reprezentował zespół w składzie: Małgorzata Halama, Dorota Zachurzok, Zuzanna Pietrzyk, Maria Mrowiec, Piotr Gruszczyk i Hubert Kawa.

Czytaj więcej...

Czytanie? To lubię!

W ramach programu promującego czytelnictwo klasę 1a odwiedziła pani Ania z roczną córką Helenką. To mama i siostra naszego kolegi Mateusza. Dzieci z uwagą wysłuchały "Choinkowych wierszyków" (praca zbiorowa) , zwłaszcza, że pani Ania świetnie interpretowała treść utworów. Zaproponowała również, aby uczniowie wykonali rysunek do wierszyka, który im się najbardziej spodobał. Dziękujemy za wizytę i słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Spotkanie z górnikami


W piątek, 08.12.2017 r., uczniów klas 1a i 1c odwiedzili niezwykli goście – górnicy. Pan Kazimierz Jaworski (w stroju galowym) i pan Marcin Staroń (w stroju roboczym) w niezwykle barwny i przystępny sposób opowiedzieli dzieciom o trudnej pracy górnika, elementach stroju galowego, roboczego, a także pokazali zdjęcia i film z kopalni. Nie zabrakło też sprawdzania wiedzy pierwszaków, a prawidłowe odpowiedzi nagradzane były tradycyjnymi „Kopalniokami”.

Czytaj więcej...

Mikołaju, Mikołaju...

 

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci w pięknych mikołajkowych czapkach.

Czytaj więcej...

Złota jesień - Listopad w klasach specjalnych

„Dynia – królowa jesieni”
24 listopada odbyła się nasza pierwsza (w tym roku) lekcja otwarta. Tematem przewodnim była DYNIA! W kąciku kulinarnym ugotowaliśmy pyszny kompot oraz upiekliśmy kruche, dyniowe ciasteczka. Na stanowisku plastycznym mogliśmy stworzyć różnego rodzaju dynie (malowane, rysowane, wycinane). Na sali gimnastycznej natomiast mieliśmy możliwość spalenia tych wszystkich kalorii, biorąc udział w różnych konkurencjach sportowych… Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie i wspólną zabawę!

Czytaj więcej...

Spotkanie z fizyką -prąd elektryczny i zjawiska towarzyszące przepływowi prądu

W poniedziałek 20 listopada br. uczniowie klas trzecich gimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w  pokazowej lekcji fizyki. Tematem przewodnim był prąd elektryczny, zjawiska towarzyszące przepływowi prądu elektrycznego. Nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, przeprowadzili lekcję, w której uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą na temat związany z produkcją energii elektrycznej i jej wykorzystaniem w życiu codziennym. Podczas zajęć pokazane zostały generatory prądu, akumulatory, mierniki napięcia i natężenia, transformatory oraz modele urządzeń wykonane przez uczniów technikum i szkoły zawodowej w Skoczowie.

Czytaj więcej...

„Rodzice są partnerami szkoły” – ankieta ewaluacyjna.

 

Zwracamy się do wszystkich Rodziców z uprzejmą prośbą o elektroniczne wypełnienie ankiety ewaluacyjnej.

Ankieta posłuży do poznania Państwa opinii o szkole, Waszych  oczekiwań i potrzeb.

Link do ankiety znajduje się TUTAJ, należy otworzyć, wypełnić i nacisnąć – wyślij.

Ten sam link jest także umieszczony w prawym górnym rogu strony internetowej.

Pasowanie na ucznia

W czwartek, 9 listopada 2017 roku w sali widowiskowej MGOK-u odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Dzieci z klas: 1a, 1b, 1c przedstawiły program artystyczny, podczas którego zaprezentowały umiejętności recytatorskie i wokalne, a następnie ślubowały w obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli oraz starszych koleżanek, że będą dobrymi uczniami, kolegami oraz Polakami. Potem, każdy uczeń został pasowany przez panią wicedyrektor Bożenę Filipowską na ucznia Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Zwieńczeniem tej uroczystości było otrzymanie zakupionych przez rodziców tyt wypełnionych słodkościami i innymi niespodziankami, dyplomów oraz tarcz szkolnych.

Czytaj więcej...

11 listopada - Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole w nietypowy sposób uczczono 99 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie ubrani w białe i czerwone stroje utworzyli "żywą flagę" podpartą napisem 1918 WOLNA POLSKA.

 

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour