• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpijskie Olimpiad Specjalnych

W dniach 9-12 czerwca w Katowicach odbyły się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpijskie Olimpiad Specjalnych. Uczniowie naszej szkoły mieli szansę wziąć udział w Igrzyskach i zdobyć wiele pięknych medali. Wielkie brawa dla Marcina Legierskiego, który reprezentował nas w badmintonie oraz Łukasza Raźniewskiego walczącego o medale w lekkoatletyce!!! Gratulacje dla wszystkich uczestników!


Czytaj więcej...

Uczniowie na basenie

Od czerwca uczniowie naszej szkoły mają możliwość brania udziału w zajęciach wychowania fizycznego na otwartym basenie w Strumieniu. Wiele klas już skorzystało i świetnie się bawiło ;) Na lekcji pływania uczniowie oswoili się z wodą oraz poznali podstawowe ćwiczenia doskonalące technikę pływania. MK


Czytaj więcej...

Wyjątkowe Szkolne Święto Sportu

7 czerwca 2018 r. odbyło się „Wyjątkowe Szkolne Święto Sportu” dla klas specjalnych:) Chłopaki rywalizowali w wyścigach rzędów oraz przeciąganiu liny. Na koniec czekał grill, muzyka i wspólna zabawa. MKCzytaj więcej...

Czytamy w 1c

W środę, 6 czerwca, uczniów klasy 1c odwiedziła pani Dorota Stryczek, mama naszej koleżanki Leny. W ramach projektu „Czytanie – to lubię” nasz gość przeczytał nam historyjki o różnych rasach psów. Spotkanie to na tym się nie zakończyło. Pani Dorota przygotowała dla nas ogromny rysunek psa, który wspólnie ozdobiliśmy, a także zaśpiewała nam znane „psie” piosenki.

Czytaj więcej...

Niemiecki na słodko

6 czerwca br. w naszej szkole odbyła się degustacja specjałów kuchni krajów niemieckiego obszaru językowego. Podczas przerw między lekcjami, każdy kto tylko miał ochotę na coś słodkiego mógł skosztować niemieckich, austriackich oraz szwajcarskich pysznych wypieków wykonanych przez naszych uczniów. 

Czytaj więcej...

Czytanie w 1a

Odwiedził nas pan Marcin, tata Miłosza, z bardzo ciekawą książką  "Magiczny świat Tistou" . Autorem jest Maurice Druon , a sama pozycja należy do kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Bardzo zaintrygowała dzieci postać głównego bohatera, dlatego pan Marcin wypożyczył nam książkę i czytamy dalej. Dziękujemy za poświęcony czas i wspólnie spędzone chwile!

Czytaj więcej...

Bakcyl - program edukacji finansowej

„Bankowcy dla edukacji finansowej młodzieży”

W dniu 30 maja 2018 uczniowie klas 2 C i 2 D wzięli udział w 2 godzinnych zajęciach prowadzonych przez p. Beatę Goliasz, wolontariuszkę programu z ramienia banku.

 

 

Czytaj więcej...

Smerfy 2018

 

Już jest!!! Długo oczekiwany filmik z przedstawienia przygotowanego przez nauczycieli naszej szkoły.

Można go zobaczyć TUTAJ.

 

 

 

 

VIII Szkolny Piknik Rodzinny

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego pikniku. Za zdjęcia dziękujemy p. Magdalenie Malinowskiej - Pudło, p. Sebastianowi Sobkowiczowi i p. Bronisławowi Świeżemu. Zdjęcia można zobaczyć klikając na link poniżej.

A już wkrótce będzie można zobaczyć filmik z przedstawienia przygotowanego przez naszych nauczycieli.

Galeria zdjęć

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour